Projekat InnoHPC se finansira u okviru programa INTERREG Danube Transnational Cooperation Programme, uz podršku fondova Evropske unije (ERDF, IPA) i sufinansira od strane partnera iz projekta iz nacionalnog javnog sufinansiranja i državnih doprinosa. Osnovni cilj InnoHPC-a je kreiranje transnacionalne HPC laboratorije za ko-dizajniranje inovativnih proizvoda intenzivnih znanja, sa visokom dodatnom vrijednošću u transnacionalnim lancima vrijednosti.
InnoHPC je poziv za mala i srednja preduzeća (MSP) i klastere, pružajući mogućnost povećanja efikasnosti inovacija i pridruživanja transnacionalnim lancima vrijednosti u Podunavlju. Visokoškolske i istraživačke institucije sa HPC-om će dobiti pristup uzbudljivim stvarnim slučajevima i mogućnostima da iskoriste svoj preduzetnički potencijal. Nosioci politike i organizacije za podršku poslovanju dobijaju vrijednu institucionalnu podršku za svoje politike i inicijative.
Svrha poziva
Osnovna svrha ovog javnog poziva je da se angažuju mala i srednja preduzeća iz elektro i automobilske industrije na novootvorenoj platformi – InnoHPC Lab. Učestvovanjem u InnoHPC Labu omogućit će MSP da uspostave komunikaciju sa relevantnim HPC provajderima koji imaju znanje za rješavanje odabranih projektnih problema. MSP će biti ponuđeni savjetima i date smjernice o tome kako nastaviti svoj rad / riješiti projekte na osnovu predloženog problema.
Biće izabrano ukupno 12 MSP (6 iz automobila i 6 iz elektro industrije) za:
– učestvuje u testiranju InnoHPC Lab-a
– dobijanje osnovnih znanja o mogućnostima koje HPC može ponuditi.
Odabrana MSP će dobiti priliku da elaborišu i potraže moguća rješenja za izložene poslovne izazove. Pojedini predlogi za naredne korake biće razvijeni u saradnji sa InnoHPC projektnim partnerima (takođe članovima InnoHPC Lab)
Na osnovu rezultata obuke i provedenih aktivnosti biraju se 2 MSP-a od 12 MSP-a (po jedan iz svakog sektora) i pruži će im se dalje HPC konsalting, zajedno sa pristupom neophodnom softveru i hardverskoj opremi za testiranje u stvarnom HPC okruženju.